Zákaznická podpora:kancelar@arboristickaakademie.cz

O ČSOP

Český svaz ochránců přírody (ČSOP)

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) je zapsaný spolek, jehož členy spojuje aktivní zájem o ochranu přírody a krajiny. Posláním ČSOP je ochrana a obnova přírodního dědictví, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života. V současné době má cca 7000 členů, mezi nimiž naleznete profesionální odborníky, zkušené dobrovolníky i ty, kteří prostě "jen" mají rádi přírodu. Za sebou má již více než 40 let činnosti; ČSOP byl založen na podzim roku 1979.

Činnost ČSOP je velmi rozsáhlá a rozmanitá. Pečuje o přírodně cenná území, provádí přírodovědné průzkumy a mapování, prostřednictvím řady projektů se snaží o zachování druhového bohatství živočichů a rostlin na území České republiky, pracuje s dětmi a mládeží, provádí vzdělávání a osvětu veřejnosti, pečuje o zraněné a jinak handicapované živočichy, účastní se rozhodování ve správních řízeních, podílí se na ochraně kulturních památek a vyvíjí řadu dalších aktivit.

Specifikem, kterým se ČSOP odlišuje od většiny obdobně zaměřených organizací, je, že svoji činnost provádí především v základních organizacích a prostřednictvím dobrovolníků. Jednou ze základních organizací, resp. pobočným spolkem, je i Arboristická akademie na jejichž webových stránkách se právě nacházíte.

ČSOP je členem IUCN (Světového svazu ochrany přírody) a zakládajícím členem Českého národního komitétu UNEP (Programu OSN pro životní prostředí). 

Více informací o ČSOP naleznete na oficiálních webových stránkách: www.csop.cz

Zdroj: Webové stránky ČSOP

 kytkoptak_zeleny

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení