Karanténní choroby a škůdci - Petr Kapitola a Václav Čermák a Lenka Dostálová a Iveta Svobodová

1 050 Kč 867,77 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Editovaný webinář na VIMEO.com:

Karanténní choroby a škůdci - Petr Kapitola a Václav Čermák a Lenka Dostálová a Iveta Svobodová

Webinář, který si právě prohlížíte již proběhl a my Vám nabízíme možnost si ho shlédnout ze záznamu. Jakmile od Vás obdržíme platbu, tak Vám zašleme kód, který Vám umožní si webinář pustit v rozhraní portálu VIMEO a to na níže uvedeném odkazu. Přesný postup zadání kódu a spuštění Vám pošleme spolu s kódem.

Veškeré webináře, které nabízíme v on-line verzi, posléze editujeme. Znamená to, že je upravujeme tak, aby byly nabídnuty bez přestávek, jen v čistém čase přednášek. Výhodou je, že si je můžete pustit kdykoliv, kdy máte čas a náladu na vzdělávání v arboristice. Také je editovaná verze levnější, než verze on-line. Video je možné shlédnout maximálně 30 dnů po jeho spuštění.

Program WEBináře:

Cílem je seznámit účastníky s aktuální problematikou karanténních škůdců a původců chorob stromů rostoucích v sídelní zeleni, lesních porostech i volné krajině.

Budou podány informace o příslušné legislativě a s ní souvisejících činnostech Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) – státní organizace ochrany rostlin ČR zodpovědné za provádění úřední ochrany před zavlékáním a šířením karanténních škodlivých organismů.

Stěžejním prvkem ochrany jsou preventivní opatření, která zahrnují i průzkum, prováděný na území Česka k ověřování nepřítomnosti karanténních škodlivých organismů a včasnému zjištění jejich případného výskytu. V tomto směru je důležitý rozvoj spolupráce ÚKZÚZ a ostatních subjektů pečujících o dřeviny zejména v sídelní zeleni.

Možnostem rozpoznávání karanténních i dalších invazních škodlivých organismů v terénu, jejich způsobu života, rozšíření, škodlivosti a riziku zavlečení na území Česka se bude věnovat speciální část kurzu.

Bude také představen Rostlinolékařský portál, veřejná interaktivní databáze informací z oblasti ochrany rostlin, spravovaná ÚKZÚZ.

Program WEBináře:

- Úvod do fytosanitární problematiky (legislativa, úloha ÚKZÚZ, úřední ochrana, nejvýznamnější karanténní škodlivé organismy)

- Karanténní a invazní škůdci a původci chorob dřevin (způsob života, rozšíření, význam, průzkum v ČR, terénní a laboratorní diagnostika)

- Rostlinolékařský portál ÚKZÚZ – zdroj informací (nejen) o karanténních škůdcích a patogenech

- Možnosti spolupráce při sledování výskytu karanténních škodlivých organismů

 

Datum konání přednášky = 10.5.2021

 

Výstup školení:

Potvrzení o absolvování školení - účastnický list, lze použít pro recertifikace všem certifikací. O účastnický list je třeba požádat na e-mailu: kancelar@arboristickaakademie.cz

Rozsah školení:

3,5 hodiny

 

Maximální počet osob:

 nedefinováno

Termín:

Lze shlédnout kdykoliv, ale maximálně do 30 dnů od prvního spuštění!!!

Místo shlédnutí videa:

VIMEO - Karanténní choroby a škůdci - Petr Kapitola a Václav Čermák a Lenka Dostálová a Iveta Svobodová

Přednášející:

Ing. Lenka Dostálová
Ing. Iveta Svobodová
Ing. Václav Čermák, Ph.D.
Ing. Petr Kapitola

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: