Zákaznická podpora:kancelar@arboristickaakademie.cz

Certifikace ETW a ETW - Platform

Kód: 305
Neohodnoceno
12 600 Kč 10 413,22 Kč bez DPH
Připravujeme
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Evropský arborista - stromolezec / Evropský arborista - plošinář

European Tree Worker / European Tree Worker - Platform


Program certifikace:

Zkouška se skládá z teoretické a praktické části.

 • Teoretická část se skládá z písemného testu, determinace dřevin (poznávačka) a ústní zkoušky týkajících se 8 okruhů (bezpečnost práce, kácení stromů, řezy, bezpečnostní vazby, fyziologie rostlin, stabilita stromů, fytopatologie).
 • Praktická část se skládá ze simulace práce v koruně pomocí stromolezeckých technik nebo pomocí plošiny. Další část praktické zkoušky jsou dvě simulace výběrem z těchto okruhů (řez stromů, zajištění korun stromů - vazby, vizuální hodnocení stavu stromů, výsadba stromů a přesadba vzrostlých stromů a kácení stromů).

Požadavky pro uchazeče o certifikáty:

 • kopie dokladu o absolvování zkoušky praktické stromolezecké záchrany (ne starší než 12 měsíců) - zkoušku je nutné absolvovat před samotným konáním certifikace ETW (na dokumentu prokazující Vaše absolvování musí být uvedeno, že jste byl ze záchrany zraněného pomocí stromolezeckých technik prakticky vyzkoušen)
 • oprávnění pro práci s motorovou pilou (dle NV 339/2017) (ne starší než 12 měsíců)
 • lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti (ne starší než 6 měsíců)
 • oprávnění pro práci s plošinou - obecné (ne starší než 12 měsíců) - v případě volby ETW - Platform
 • osvědčení o práci ve výškách (dle NV 362/2005 Sb. či platné osvědčení o odborné způsobilosti k provádění prací ve výškách pomocí speciální lanové techniky (techniky lanového přístupu) dle NV 362/2005 Sb.) (ne starší než 12 měsíců)
 • kopie dokladu o absolvování kurzu první pomoci (Červený kříž, a jiné organizace, ne starší než 12 měsíců)
 • alespoň jeden rok praxe v oboru arboristika včetně ošetřování stromů pomocí stromolezeckých (lanových) technik = dokládá se seznamem referenčních zakázek

Rozsah zkoušky: 1 den

Výstup certifikace:
Platné certifikáty a ID karty dle úspěšně absolvovaných částí certifikace uchazečem:

 • European Tree Worker
 • European Tree Worker - Platform
 • Český Certifikovaný Arborista - Stromolezec
 • Český Certifikovaný Arborista - Plošinář
 • Český Certifikovaný Arborista - Pozemní pracovník

Maximální počet osob: 30

Místo konání:

 • Slavkov u Brna

Odborný garant certifikace: Josef Grábner - mobilní telefon = 777 821 299

 

Možné varianty absolvování certifikací ETW a ČCA:


Varianty certifikace ETW:

Certifikaci European Tree Worker se rozděuje na dvě varianty, ETW - stromolezec a ETW - plošinář (viz originální názvy níže). Máte možnost se přihlásit a absolvovat jak ETW - stromolezec, ETW - plošinář, tak obě certifikace najednou.

Pokud jste již vlastníkem platné certifikace European Tree Worker, máte jedinečnou příležitost se přihlásit na rozšíření European Tree Worker - Platform (ETW - plošinář).

 • European Tree Worker = ETW - stromolezec
 • European Tree Worker - Platform = ETW - plošinář

 

 

Jednotlivé části zkoušky jsou:

 1. Písemná zkouška - test.
 2. Písemná zkouška - poznávání dřevin.
 3. Ústní zkouška.
 4. Praktická zkouška - práce v koruně stromu - stromolezecká zkouška.
 5. Simulace č. 1.
 6. Simulace č. 2.
 7. Simulace č. 3 (záchrana zraněného) = se v současné době již při certifikaci nerealizuje, místo toho musí uchazeč doložit, že již přezkoušení ze záchrany absolvoval.

 

Opakování certifikační zkoušky ETW:

V případě, že opakujete certifikační zkoušku ETW, tak prosím při nákupu zvolte, kolik částí zkoušky Vás znovu čeká. Současně nám dodejte dokument o absolvování certifikační zkoušky ETW od organizace, u které jste ji vykonal. V tomto dokumentu musí být uvedeno, kolikrát jste se již certifikační zkoušky ETW účastnil a z jakých částí jse uspěl a z jakých nikoliv.

 

Simulace číslo 3 - Záchrana zraněného:

Chybí-li Vám pouze tato část zkoušky, tak Vás poprosíme o doložení absolvování zkoušky stromolezecké zachrany zraněného. Na dokumentu prokazující Vaše absolvování musí být uvedeno, že jste byl ze záchrany zraněného pomocí stromolezeckých technik prakticky vyzkoušen.

 

Varianty certifikace ČCA:

Současně s certifikací European Tree Worker máte možnost, za manipulační poplatek, získat certifikací Český Certifikovaný Arborista. Jedná se celkem o tři úrovně:

 • ČCA - Pozemní pracovník
 • ČCA - Plošinář
 • ČCA - Stromolezec

Jelikož je certifikace "ČCA - Pozemní pracovník", dle pravidel ČCA, vstupním požadavkem pro získání certifikačních úrovní "ČCA - Plošinář" a "ČCA - Stromolezec", tak je vždy zahrnuta při Vašem výběru jakékoliv certifikace ČCA. Získáte tedy i tuto certifikaci.

Pokud se tedy hlásíte na certifikaci "ETW - Stromolezec", vyberte "ČCA - Stromolezec". Jestliže volíte "ETW - Plošinář", vyberte "ČCA - Plošinář". Poslední možností je absolvovat obě certifikace ETW, tedy jak "ETW - Stromolezec", tak "ETW - Plošinář". Potom tedy máte možnost vybrat obě certifikace "ČCA - Plošinář" i "ČCA - Stromolezec". A jak již bylo napsáno výše, vždy dostanete i certifikační úroveň "ČCA - Pozemní pracovník".

Samozřejmě nemusíte o certifikát ČCA žádat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení