Zákaznická podpora:e-shop@arboristickaakademie.cz

Bezpečnostní vazby v arboristice - praxe

Kód: 334/KOL
3 025 Kč 2 500 Kč bez DPH
Již proběhlo
Místo konání akce
Termín konání akce
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bezpečnostní vazby v arboristice - praxe
Obsah školení:

Jednodenní praktický kurz seznamuje s aktuálně využívanými systémy stabilizace korun stromů včetně jejich managementu.

Bezpečnostní vazby jsou preventivním opatřením za účelem stabilizace koruny, které zabraňuje rozlomení stromu či pádu větví. Mezi nejčastější důvody patří růstové defekty, mechanické poškození či infekce. Bezpečnostní vazba se vybírá a instaluje pro každý strom individuálně, dle rozsahu poškození – defektu. 

Toto školení je určeno zejména pro praktické arboristy - stromolezce, kteří při své arboristické praxi instalují dynamické i statické vazby a snaží se vazby instalovat v souladu s platnými arboristickými standardy. Školení je dále vhodné i pro správce zeleně, kteří přebírají nainstalované vazby a kontrolují jejich správnost. 

Program školení:

Účastníci se seznámí s dostupnými a používanými vazbami a prakticky si vyzkouší jejich instalaci. Např. postupy instalací, jejich značení, dozví se podmínky kontrol, evidencí a certifikací. V praktické části školení  se budou vazby instalovat na zemi. 

Školení je součástí Komplexního studia arboristiky, ale lze jej absolvovat samostatně, navíc nabízíme 5 míst.

Rozsah školení: 8 hodin

Termín: 21. dubna 2023 od 8:00 hodin

Výstup školení: Potvrzení o absolvování školení.

Místo konání: Kolín, Kmochův ostrov

Lektoři: Antonín Ambros, Ing. Aleš Fišr, Radovan Kučera

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

ČSOP Arboristická akademie je pobočným spolkem Českého svazu ochránců přírody. Jsme nezisková organizace zaměřená na komplexní vzdělávací a osvětovou činnost v oboru péče o dřeviny v mimolesním prostředí (arboristika).
 
Naším cílem je poskytovat kvalitní teoretické i praktické vzdělávání pro profesionální pracovníky i pro začínající zájemce. Vzdělávání probíhá v příjemných prostorech, s erudovanými lektory a za rozumnou cenu.
 
Praktické kurzy jsou koncipované jako příprava pro oborovou certifikaci (Český certifikovaný arborista, European Tree Worker). Teoretické kurzy slouží jako nástroj zvyšování kvalifikace pro projektanty, správce zeleně, orgány ochrany přírody i arboristy - stromolezce. Nedílnou součástí jsou i "školení na míru", nabízená profesionálním zájemcům (společnostem, firmám, úřadům). Cílem je nabídnout provázaný systém celoživotního vzdělávání pro všechny zájemce o obor.
 
Mimo jednotlivých kurzů jsou připravovány semináře, workshopy a konference vždy s ucelenými aktuálními tématy a vystoupením předních odborníků na danou problematiku.

Podporou našich vzdělávacích akcí se současně podílíte i na naší osvětové činnosti, kam patří:

  • publikační činnost,
  • přednášky pro veřejnost,
  • projekty mezinárodní spolupráce.


Věříme, že budete spokojeni.