Výsadba a řez keřů - metodická příručka ke Standardu péče o přírodu a krajinu A02 003

300 Kč 300 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsadba a řez keřů, metodická příručka ke Standardu péče o přírodu a krajinu A02 003

V roce 2022 pokračovala Arboristická akademie ve vydávání metodických příruček k jednotlivým titulům arboristických standardů (Standardů péče o přírodu a krajinu řady A).

Tato metodická příručka shrnuje a rozpracovává text Standardu péče o přírodu a krajinu (SPPK) A 02 003 – Výsadba a řez keřů (viz aktuální verze na portálu AOPK ČR www.standardy.nature.cz) a slouží jako základní materiál při jeho aplikaci. Jejím hlavním účelem je doplnit zásady definované v SPPK A02 003 o vysvětlení a seznam aplikačních pravidel včetně výjimek k jednotlivým prezentovaným zásadám spolu s praktickými zkušenostmi a pokyny ke kvalitní realizaci.

Texty standardů jsou v současné době již neoddiskutovatelným základem oboru profesionální péče o dřeviny a jsou využívány v každodenní praxi jak konzultanty a projektanty, tak i realizačními firmami a zástupci technického dozoru.

Standard jako volně šiřitelný materiál představuje základní oborovou normu s jednoduchými stručnými formulacemi. Ty ovšem neumožňují popis výjimek či upozornění na možné alternativní postupy. Podobná nepochopení pak mohou při praktické aplikaci ustanovení vést k diskusím a nedorozumění.

Tuto nevýhodu chce odstranit řada metodických příruček, kterou hodláme postupně vydat ke všem schváleným standardům.

Autor:

Ing. Martin Vlasák, Ph.D.

Místo vydání:

Kolín

Nakladatel:  

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Arboristická akademie   

Měsíc a rok vydání:

Březen 2022

Pořadí vydání:

1.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: