Zákaznická podpora:e-shop@arboristickaakademie.cz

Hodnocení stavu stromů 1. část - metodická příručka ke Standardu péče o přírodu a krajinu A01 001

Kód: 329
340 Kč 309,09 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodnocení stavu stromů část 1., metodická příručka ke Standardu péče o přírodu a krajinu A01 001

V roce 2022 pokračovala Arboristická akademie ve vydávání metodických příruček k jednotlivým titulům arboristických standardů (Standardů péče o přírodu a krajinu řady A).

Hodnocení stavu je disciplínou, která musí logicky předcházet před jakýmkoli rozhodováním o zásazích, navrhovaných a realizovaných při pěstební péči. Hlavní oblastí hodnocení je rozhodování o perspektivě a provozní bezpečnosti stromů – tedy zejména posuzování míry rizika, které stromy představují pro své okolí.

Texty standardů jsou v současné době již neoddiskutovatelným základem oboru profesionální péče o dřeviny a jsou využívány v každodenní praxi jak konzultanty a projektanty, tak i realizačními firmami a zástupci technického dozoru.

Standard jako volně šiřitelný materiál představuje základní oborovou normu s jednoduchými stručnými formulacemi. Ty ovšem neumožňují popis výjimek či upozornění na možné alternativní postupy. Podobná nepochopení pak mohou při praktické aplikaci ustanovení vést k diskusím a nedorozumění.

Tuto nevýhodu chce odstranit řada metodických příruček, kterou hodláme postupně vydat ke všem schváleným standardům.

Autor: Ing. Jaroslav Kolařík, Ph.D.

Místo vydání: Kolín

Nakladatel:  Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Arboristická akademie   

Měsíc a rok vydání: březen 2022

Pořadí vydání: 1.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura - metodické příručky ke Standardům AOPK ČR
Hmotnost: 0.341 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

ČSOP Arboristická akademie je pobočným spolkem Českého svazu ochránců přírody. Jsme nezisková organizace zaměřená na komplexní vzdělávací a osvětovou činnost v oboru péče o dřeviny v mimolesním prostředí (arboristika).
 
Naším cílem je poskytovat kvalitní teoretické i praktické vzdělávání pro profesionální pracovníky i pro začínající zájemce. Vzdělávání probíhá v příjemných prostorech, s erudovanými lektory a za rozumnou cenu.
 
Praktické kurzy jsou koncipované jako příprava pro oborovou certifikaci (Český certifikovaný arborista, European Tree Worker). Teoretické kurzy slouží jako nástroj zvyšování kvalifikace pro projektanty, správce zeleně, orgány ochrany přírody i arboristy - stromolezce. Nedílnou součástí jsou i "školení na míru", nabízená profesionálním zájemcům (společnostem, firmám, úřadům). Cílem je nabídnout provázaný systém celoživotního vzdělávání pro všechny zájemce o obor.
 
Mimo jednotlivých kurzů jsou připravovány semináře, workshopy a konference vždy s ucelenými aktuálními tématy a vystoupením předních odborníků na danou problematiku.

Podporou našich vzdělávacích akcí se současně podílíte i na naší osvětové činnosti, kam patří:

  • publikační činnost,
  • přednášky pro veřejnost,
  • projekty mezinárodní spolupráce.


Věříme, že budete spokojeni.