Zákaznická podpora:e-shop@arboristickaakademie.cz

Oceňování dřevin v mimolesním prostředí - Jaroslav Kolařík

Kód: 331
890 Kč 735,54 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Editovaný webinář na VIMEO.com:

Oceňování dřevin v mimolesním prostředí - Jaroslav Kolařík

Webinář, který si právě prohlížíte již proběhl a my Vám nabízíme možnost si ho shlédnout ze záznamu. Jakmile od Vás obdržíme platbu, tak Vám zašleme kód, který Vám umožní si webinář pustit v rozhraní portálu VIMEO a to na níže uvedeném odkazu. Přesný postup zadání kódu a spuštění Vám pošleme spolu s kódem.

Veškeré webináře, které nabízíme v on-line verzi, posléze editujeme. Znamená to, že je upravujeme tak, aby byly nabídnuty bez přestávek, jen v čistém čase přednášek. Výhodou je, že si je můžete pustit kdykoliv, kdy máte čas a náladu na vzdělávání v arboristice. Také je editovaná verze levnější, než verze on-line. Video je možné shlédnout maximálně 1 týden po jeho spuštění.

Program WEBináře:

Tento WEBinář Vám poskytne všechny nutné informace k tomu, abyste byli schopni spočítat hodnotu stromu pomocí nejčastěji používaných postupů:

- metodika prováděcí vyhlášky k zákonu o oceňování staveb (151/1997 Sb.)

- metodika Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Nejčastějšími případy, kdy se k oceňování mimolesních dřevin přistupuje jsou:

- poškození dřevin (stanovení výše škody na majetku)

- žádosti o kácení dřevin (stanovení adekvátního rozsahu kompenzačních výsadeb)

- vyčíslování hodnoty majetku (prodeje, převody, dědictví ...)

- výše ekologické újmy v případě nepovolených zásahů (nepovolené kácení, poškození dřevin rostoucích mimo les)

Tím, kdo ocenění provádí jsou nejčastěji znalci a orgány ochrany přírody, ale vlastní ocenění může provést kdokoli.

Navíc se velmi často setkáváme se situacemi, že i tyto subjekty neprovádí ocenění metodicky správně a nebo využívají špatný postup. Pokud Vás zajímá pojetí hodnoty (ceny) stromu, setkáváte se s požadavky na vyčíslení hodnoty mimolesních dřevin, kurz je určený právě pro Vás.

Kromě základního seznámení se s oběma metodikami budou probrané i specifické problémy při jejich využívání, možné alternativní postupy a prezentovaný bude i oborový software, který je pro účely oceňování dřevin k dispozici.

Metodika AOPK ČR v současné době prochází podstatnou revizí v rámci projektu TAČR (řešiteli je Univerzita Karlova, SAFE TREES, s.r.o. a ATEM, s.r.o.), o jejíž náplni a rozsahu budeme v kurzu také informovat.

Datum konání přednášky = 18.5.2020

Výstup školení:

Potvrzení o absolvování školení - účastnický list, lze použít pro recertifikace všem certifikací. O účastnický list je třeba požádat na e-mailu: kancelar@arboristickaakademie.cz

Maximální počet osob:

 nedefinováno

Termín:

Lze shlédnout kdykoliv, ale maximálně do 1 týdne od prvního spuštění!!!

Místo shlédnutí videa:

VIMEO - Oceňování dřevin v mimolesním prostředí - Jaroslav Kolařík

Přednášející:

Ing. Jaroslav Kolařík, Ph. D. 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

ČSOP Arboristická akademie je pobočným spolkem Českého svazu ochránců přírody. Jsme nezisková organizace zaměřená na komplexní vzdělávací a osvětovou činnost v oboru péče o dřeviny v mimolesním prostředí (arboristika).
 
Naším cílem je poskytovat kvalitní teoretické i praktické vzdělávání pro profesionální pracovníky i pro začínající zájemce. Vzdělávání probíhá v příjemných prostorech, s erudovanými lektory a za rozumnou cenu.
 
Praktické kurzy jsou koncipované jako příprava pro oborovou certifikaci (Český certifikovaný arborista, European Tree Worker). Teoretické kurzy slouží jako nástroj zvyšování kvalifikace pro projektanty, správce zeleně, orgány ochrany přírody i arboristy - stromolezce. Nedílnou součástí jsou i "školení na míru", nabízená profesionálním zájemcům (společnostem, firmám, úřadům). Cílem je nabídnout provázaný systém celoživotního vzdělávání pro všechny zájemce o obor.
 
Mimo jednotlivých kurzů jsou připravovány semináře, workshopy a konference vždy s ucelenými aktuálními tématy a vystoupením předních odborníků na danou problematiku.

Podporou našich vzdělávacích akcí se současně podílíte i na naší osvětové činnosti, kam patří:

  • publikační činnost,
  • přednášky pro veřejnost,
  • projekty mezinárodní spolupráce.


Věříme, že budete spokojeni.