Načítám...
Metodická příručka ke Standardu péče o přírodu ...
  Zpět na úvod

Datum 16. 10. 2017

V letošním roce zahajujeme vydávání metodických příruček k jednotlivým titulům arboristických standardů (Standardů péče o přírodu a krajinu řady A).

Texty standardů jsou v současné době již neoddiskutovatelným základem oboru profesionální péče o dřeviny a jsou využívány v každodenní praxi jak konzultanty a projektanty, tak i realizačními firmami a zástupci technického dozoru.

Standard jako volně šiřitelný materiál představuje základní oborovou normu s jednoduchými stručnými formulacemi. Ty ovšem neumožňují popis výjimek či upozornění na možné alternativní postupy. Podobná nepochopení pak mohou při praktické aplikaci ustanovení vést k diskusím a nedorozumění. Tuto nevýhodu chce odstranit řada metodických příruček, kterou hodláme postupně vydat ke všem schváleným standardům. Text publikace je doplněn schématy, odkazy na citované prameny a terminologickým slovníkem. Jako první jde do tisku text metodické příručky k pravdě - podobně nejpoužívanějšímu standardu A02 002 – Řez stromů. Vydání je plánováno na konec měsíce října, objednávat ji můžete již dnes na tomto odkazu - objednávka metodiky